Hakkımızda

Biz Kimiz?

Yılsan, 03.01.2012 tarihinde İstanbul İkitelli Pik Dökümcüler OSB’de 1400m²’lik bir alanda kuruldu. Firma kurulduğu tarihten bugüne doğal büyüme ile büyümüş ve sektöründe önemli bir üretici konumuna gelmiştir. Firma, pazara yeterli ürün çeşidi arz etmeyi amaçlamış ve bu yönde yatırımlar yapıp fırça üretim hattının yanında rulo üretim hattını 2014 yılında hayata geçirmiştir. 2018 yılı sonu ile temizlik fırça üretim hattını da hayata geçirerek çeşitlendirmesine yönelik yatırımlarına devam etmiştir. Sırası ile boya fırçaları, boya ruloları, temizlik fırçaları ve en son olarak 2021 yılında sıvacı araçları üretim hattını hayata geçirmiştir. Yılsan 2021 yılı itibari ile dört ürün grubunda 187 adet farklı ürün pazara arz etmektedir. Firma, sürekli ürün gamını uygulama ustalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak geliştirip ürün kalitesini de artırmaktadır.

Yılsan, artan pazar taleplerine cevap verebilmek için 2019 yılında Diyarbakır Karma OSB’de 4.376 m² kapalı olmak üzere 10.753 m² alanda modern ikinci üretim tesisi yatırımına başladı. 2021 2. çeyreğinde Diyarbakır OSB’de yatırımını tamamlayıp üretime başlayıp kapasitesini da %200 artırdı.

Yılsan, günümüzde Türkiye çapında 300 bayisi ile üretiminin %70’ini iç pazara sunmaktadır. Ayrıca 2016 yılında ilk ihracatını yapan Yılsan mevcut durumda 3 kıtada 25 farklı ülkeye üretiminin %30’unu ihraç etmektedir.Vizyonumuz

Nitelikli insan kaynakları, yaratıcı pazarlama programları, bilimsel üretim yaklaşımı, yenilikçi ürün grupları ile uluslararası pazarlarda aranan marka olmak,

Misyonumuz

İnşaat araçları sektöründe yenilikçi ürün ve uygulamalar ile sürdürülebilir büyüme sağlayıp en büyük 3. firma olmak,

İlkeler

Temel Değerlerimiz

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri memnuniyeti sağlamak, çalışanlarda kurumsal bağlılık ve motivasyonu artırmak, tedarikçileri için güvenilir iş ortağı olmak.

Güvenilirlik

Davranışlarımızın temelini dürüstlük, adalet ve güvenilirlik oluşturur. Kurum olarak sözümüzü tutarız. Sorumluluk üstlenir, birlikte verilen kararları savunuruz. Başarının gururunu paylaşırken hataların da sorumluluğunu üstlenir bu hataların düzeltilmesi için birbirimize destek oluruz.

Yenilikçilik

Teknolojideki eğilimleri takip ederek özgün ve yeni ürünler geliştirmek, pazarın ihtiyaçları doğrultusunda sürekli öğrenme ve iyileştirme ile yenilikçilik prensiplerini esas almak, şirket faaliyetleri içinde bilim ve teknolojiyi rehber edinmek.

Takım Çalışması

Takım olarak yeni bilgi ve değişimlere; daha çabuk, daha doğru, daha hızlı ve etkili bir şekilde hazırlanmak. Çalışanların motivasyonunu ve işletmeye olan bağlılıklarını artırmak. Kesin hedef ve yaklaşımları geliştirmek, gerçek zaman çözümünü ve inisiyatifi destekleyerek iletişim sağlamak.

Verimlilik

İnsana yatırım yapmak, kaynakları etkin kullanmak. Çalışanlarının motivasyon ve verimlilik koşullarının iyileştirilmesi sağlamak. Güçlü iletişim kanalları oluşturmak.